You mean 1mg? I don't think it comes in 10mg. 1mg is the standard unit.
Prices vary... I've seen them go for 4-6$ each. 4$ bucks is kind of alot, but if you think about it, its kind of logical. Swallow 4 of those and its recreational. So you might spend that much on any other substance per use.